bo 2021 edycja2 plakat 1

Aktualizacja 

Koniec Legimi początek Empik Go

Wyczekiwany przez wielu Czytelników powrót Legimi do naszej Biblioteki stał się faktem! Już od 2 sierpnia 2021 r., możecie ponownie korzystać z zasobów wirtualnej wypożyczalni, przygotowanej dla naszej Biblioteki. Aby otrzymać kod uprawniający do 30-dniowego dostępu do e-booków, wystarczy skontaktować się z Działem Obsługi Sieci - dzwoniąc pod nr tel. 322 546 098 wew. 122 lub mailując na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pamiętajcie, by podać swoje imię, nazwisko i numer karty czytelnika (co oznacza, że tylko zarejestrowani w naszej Bibliotece Czytelnicy mogą dostać kod).

Ale wielki powrót Legimi to nie wszystko! Możecie również korzystać innych wirtualnych wypożyczalni –  od 1 sierpnia z  Ebookpoint BIBLIO, a od 4 sierpnia – z zasobów IBUK Libra.


Ebookpoint BIBLIO zawiera bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są ebooki, audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO wykonaj następujące kroki:

- skontaktuj się z Działem Obsługi Sieci, podając swoje imię, nazwisko i nr karty bibliotecznej

- wejdź na https://biblio.ebookpoint.pl/logowanie.html

- zarejestruj się lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto

- wprowadź otrzymany kod

- korzystaj z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online!

Kody tracą ważność po upływie miesiąca; możecie po ich wygaśnięciu poprosić o wydanie kolejnego. Ich liczba jest ograniczona, więc kto pierwszy, ten lepszy! Kod nieaktywowany w danym miesiącu przepada – nie można go aktywować w następnym. Zachęcamy do zapozania się z ofertą platformy, zanim pobiorą Państwo kod dostępu. Księgozbiór dostępny jest pod adresem https://biblio.ebookpoint.pl/zasoby-biblioteki

 

IBUK Libra niektórzy z naszym Czytelników już znają. To wypożyczalnia ebooków z ponad 3500 tytułami, których  znaczna część przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Ponadto wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

By otrzymać kod dostępu należy skontaktować się z Działem Obsługi Sieci, podać swoje imię, nazwisko i nr karty bibliotecznej. Następnie wejść na stronę www.libra.ibuk.pl i postępować zgodnie z instrukcją dostępną pod adresem www.libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac
Kody uprawniające do korzystania z IBUK Libra ważne są do 3 sierpnia 2022 roku.

Dostęp uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.