Legimi zamkniecie

 Aktualizacja marzec 2021

Użytkowników Legimi, korzystających z darmowych kodów dostępu rozdawanych w naszej Bibliotece, z pewnością zainteresują zmiany w cyfrowej bibliotece. Nasza platforma biblioteczna przestaje istnieć z końcem 31 marca br., jednak konto użytkownika nadal będzie aktywne - użytkownik może skorzystać z płatnego dostępu lub bezpłatnego kodu pobranego w innej bibliotece miejskiej.

Zmiany te mają związek z uruchomieniem projektu Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Książki online dla każdego. Projekt ten uzyskał duże poparcie mieszkańców naszego województwa, w związku z czym wszystkie biblioteki publiczne z woj. śląskiego otrzymają dostęp do platformy Legimi, natomiast biblioteki powiatowe – dostęp do zbiorów Wydawnictwa PWN.

Termin wdrożenia usługi planowany jest na 1 kwietnia br., o postępach w realizacji będziemy informować na bieżąco. Gdy tylko możliwe będzie korzystanie z zasobów Legimi w ramach Książki online dla każdego, przekażemy taką wiadomość na naszej stronie, na profilu biblioteki na Facebooku oraz w newsletterze.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, odpowiedzi na nie udzielą pracownicy Działu Obsługi Sieci i Kontroli Zbiorów - nr tel. 322 546 098, wewn. 122, e-mail: analiza[at]mbp.katowice.pl

Ważna aktualizacja:

Od dn. 2 kwietnia 2020 r., do odwołania, bezpłatne kody dostępu do Legimi otrzymać można wyłącznie poprzez zgłoszenia mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne 322 546 098 (wewn. 122).
Niżej 
wymienione filie, ze względu na zamknięcie Biblioteki, nie będą rozdawać kodów!

Z początkiem czerwca 2019 r. uruchomiliśmy w naszej Bibliotece opcję skorzystania z dostępu do cyfrowej wypożyczalni Legimi. Platforma ta oferuje możliwość wypożyczania e-książek, które czytać można na komputerze, smartfonie, tablecie lub czytniku.

W ramach programu pilotażowego oferujemy naszym Czytelnikom bezpłatny dostęp do katalogu ebooków, przygotowanego specjalnie z myślą o Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach. Kody uprawniające do zarejestrowania się w Legimi i korzystania z jej zasobów dostępne są w Filiach nr 1, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 19, 23, 25, 28, 30, 32. Z kodów korzystać mogą Czytelnicy także pozostałych filii – wyżej wymienione są jedynie miejscami ich dystrybucji. Każdy kod upoważnia do 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do zasobów wirtualnej wypożyczalni.

Czytelnicy naszej Biblioteki mogą rejestrować się (oraz logować) pod adresem dedykowanym naszej instytucji: www.legimi.pl/mbp_katowice. Ważne: liczba kodów dla Czytelników jest ograniczona! Czytelnicy z nieuregulowanymi zobowiązaniami finansowymi wobec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, w celu otrzymania kodu dostępu do Legimi, muszą w pierwszej kolejności uiścić należne opłaty.

Na stronie do logowania dostępny jest również regulamin wypożyczeń i lista odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed przystąpieniem do korzystania z Legimi.

Informacji na temat pilotażowego programu Legimi w Bibliotece udzielają pracownicy Działu Obsługi Sieci i Kontroli Zbiorów – nr tel. 322 546 098 (wewn. 122), e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy do skorzystania z oferty!