Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Kalendarium wydarzeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach


2023 06 24 wojciech korfanty 1

Korfanty – prywatnie i publicznie
–  pierwszy z cyklu spacerów historycznych z Michałem Dzióbkiem. W trakcie spaceru "Wojciech Korfanty prywatnie i publicznie" odwiedzimy miejsca i obiekty w śródmieściu Katowic, związane z młodością, edukacją i rodziną tytułowego bohatera. Poznamy miejsce pracy, zamieszkania, kościół parafialny, szkołę Korfantego a także miejsca związane z aktywnością jego najbliższych. Trasa liczy ok 5 km a spacer potrwa ok 2 godzin. 

 

Opis cyklu: cykl trzech spacerów po Katowicach, które możliwie całościowo przypomną uczestnikom życiorys Wojciecha Korfantego. Podczas pierwszego spaceru odwiedzimy miejsca związane z życiem prywatnym Korfantego a także jego codzienną pracą — polityką. Drugi spacer wzbogaci obraz polityka o jego drugą profesję, z którą mniej jest kojarzony ale zarazem miała ogromne znaczenie na jego życie — dziennikarstwo. Wojciech Korfanty był dziennikarzem, redaktorem ale także wydawcą gazet. Trzeci i ostatni spacer, który odbędzie się na terenie Roździenia i Szopienic pokaże Korfantego w roli, która przyniosła mu bodaj najwięcej sławy, równocześnie będąc tak różną od poprzednich. Wojciech Korfanty w 1921 roku jako dyktator stanął na czele powstania oraz w praktyce na czele struktur protopaństwowych, które zaistniały na terenach opanowanych przez powstańców. Obraz wyłaniający się z trzech spotkań będzie próbą ukazania tej niezwykłej postaci z różnych perspektyw w kontekście jej czasów.

 

Obowiązują zapisy!

Na telefony z zapisami czekamy od 5 czerwca br. (poniedziałek), pod numerem 322 546 098, wewn. 112. 

24 czerwca 2023 r., godz. 11.00

Spotkanie w ramach:

Event Tags
  • Agenda 2030 - to plan ratowania świata, który wszystkie państwa członkowskie ONZ zobowiązały się realizować.

  • Wielokulturowy Śląsk - cykl spotkań, którego celem jest podjęcie próby przybliżenia obecności mniejszości etniczno-religijnych na Górnym Śląsku. 

 

Start 24 Cze. (Sobota) 2023 r.,  godz. 11:00 

  
Wiele Filii
Katowice, ()
tel: ---

Należy do kategorii:    

dorosli poziom

 

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok