Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Sara Elfgren, Karl Johnsson 'Vei' - tom 1

vei tom pierwszy

Wyczerpana załoga Wikingów płynie w poszukiwaniu wejścia do mistycznej krainy bogów. Wyprawa nie przebiega pomyślnie, a załoga głoduje. Wtem w morzu znajdują wyczerpaną dziewczynę. Można ją zjeść, ofiarować bogom, a może wysłuchać co ma do powiedzenia? Dziewczyna (Vei) wie, że tylko jeden wariant da jej przeżycie i dlatego zobowiązuje się do poprowadzenia załogi do Jotunheimu. Może przeżyją dłużej niż kilka minut.

Vei to pozycja adresowana do młodzieży, ale warto tu podkreślić, że komiks do najłagodniejszych nie należy. Jest krew, są walki i jest też seks. Te wszystkie elementy występują, ale nie są nadmiernie eksponowane. Trzeba rozsądnie podejść do tematu.

 

Vei to przede wszystkim świetne poprowadzona przygodówka, w której mamy wiele zwrotów akcji, nieoczekiwane lokacje i główną bohaterkę, która wbrew temu co jej przeznaczone żyje i zaczyna stawiać się bogom... a tych trochę jest bo Asowie przybyli do Jotunheimu na tradycyjną bitwę. Oczywiście nie walczą osobiście. Władcy Jotunheimu i Asgardu wystawiają po trzynastu wojowników by Ci walczyli o jeden ze światów. Tradycją jest, że wygrywają Asowie, ale Loki twierdzi, że to nudne, a on nudy nie lubi.. i nic więcej nie napiszę. Vei to bardzo przyjemny komiks, który polecam. Pozytywne zaskoczenie.

Recenzja pierwotnie ukazała się na salomonik.eu

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Metryczka książki|closed


Tytuł:Vei Tom 1
Autor: Sara Elfgren, Karl Johnsson
Wydawnictwo:Non Stop Comics
Rok wydania: 2018
Gatunek: komiks

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok