Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Justyna Kopińska 'Polska odwraca oczy'

polska odwraca oczy

Justyna Kopińska w swoich reportażach porusza tematy niezwykle trudne i niewygodne, o których niełatwo jest czytać. Prościej jest zamknąć oczy, odwrócić głowę i udawać, że to nas nie dotyczy.
Tymczasem przedstawione ludzkie dramaty rozgrywają się zawsze tuż obok nas – za sąsiednimi drzwiami, ulicę obok, w pobliskim mieście. Dotykają zwyczajnych ludzi, których życie potraktowało okrutnie i naznaczyło ogromną tragedią.
Z historii opisanych przez autorkę wyłania się obraz absurdalnych decyzji sądów, korupcji, bezsilności obywateli wobec kuriozalnych przepisów prawnych, samowoli ludzi na szczeblach władzy i cichych dramatów najmłodszych, których głos nie jest słyszany zza grubych murów szpitali czy ośrodków wychowawczych, w których przemoc jest na porządku dziennym.
Wstrząsająca to lektura, ale bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach, kiedy to powoli ogarnia nas „znieczulica” na wszelką krzywdę. Może po przeczytaniu właśnie tej książki – wbrew jej pesymistycznemu tytułowi – będziemy baczniej obserwować to, co dzieje się wokół nas, a nasze oczy pozostaną otwarte na potrzeby drugiego człowieka.

 

Książkę znajdziecie w naszej bibliotece (tutaj)

Metryczka książki|closed


Tytuł: Polska odwraca oczy
Autor: Justyna Kopińska
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2017
Gatunek: literatura faktu

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok