Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Na rozświetlenie dnia | komiksowo

pan zarowka

Dziwna to opowieść. Kilkuletni chłopiec ma niezwykły wypadek. Po wypadku w hucie wszystkie jego organy zostały wypalone i zostały tylko trzy druciki. Chłopiec po czasie odkrywa, że jak włoży palce do gniazdka, to zaczyna świecić... no i mocno grzać.. niezwykłe prawda? Rodzice Żarówy też mają swoje dolegliwości. Ojciec jest płaski jak naleśnik, a mama? Mama w pracy też ma wypadek i się złamała na pół. Czy cierpią? Tak, ale żyją i nadal się kochają... wzajemnie sobie pomagają, aż do czasu wyjazdu Żarówy na studia. Tu chłopak próbuje odkryć swoje miejsce w życiu. Po co mu świecenie skoro nie wie, co z nim ma zrobić?

 

Ładna, nieoczywista opowieść o miłości, potrzebach, rodzinie ogólnie o życiu. Z wielką rezerwą podchodziłem do tego tytułu. No bo wydanie niespecjalnie mi się podobało, taki jakiś przekombinowany format. Kreska też taka jakaś niefajna, ale pomimo obiekcji dałem się namówić na przeczytanie. I teraz mogę polecić ten surrealistyczny album. Jeśli nie macie w swoich kolekcjach, to komiks znajdziecie w bibliotece.

 

Wojtek Wawszczyk ‘Pan Żarówka’


Notka o autorze|closed

Szymon Szostok

szymon szostokZ wykształcenia politolog, z zawodu informatyk, a prywatnie miłośnik kina, komiksów i zwierząt.
Od kilku lat prowadzi bloga salomonik.eu, na którym wylewa swoje zachwyty i frustracje dotyczące poznawanej kultury (ludzkiej również).
Lubi dobre wspomnienia i dlatego wielokrotnie ogląda te same filmy i czasem zachowuje się jak bajtel w zabawkowym.Od kilku lat odkrywa świat komiksów. 
Je mięso ;)


© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok