Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Miłość w bibliotece


Historii o miłości znacie zapewne wiele. My wybraliśmy dla Was te szczególne, które są bliskie naszym sercom.

2023 02 14 ak


❤ Nie od dziś wiadomo, że – jak reklamuje się seria reporterska Wydawnictwa Poznańskiego – rzeczywistość wciąga bardziej niż fikcja.

I tak właśnie jest z historiami późnych miłości, które opisane zostały  przez Agatę Romaniuk bez ckliwości i czułostkowości, co nie znaczy jednak że nie budzą wzruszenia.

Ciekawa jestem, która z tych opowieści zostanie z Wami na dłużej, ze mną na pewne te zatytułowane My dear i Krótko i szczęśliwie

Agata Romaniuk ‘Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości’

 

2023 02 14 ak

❤ 35-letnia Esperanza, bohaterka powieści „Esperanza i jej święci” to miłośniczka meksykańskich telenowel. Nie dziwi więc, że w obliczu życiowej tragedii dopatruje się ona teorii spiskowej godnej telenoweli właśnie i rusza w świat, za głosem serca, z nadzieją na poznanie Prawdy. Porywy uczuć, podrasowane gorliwą wiarą, zawiodą Esperanzę do miejsc, o których mówi się szeptem, lub nie mówi się wcale…

Fantastyczna powieść! Mimo, iż motywem przewodnim jest śmierć, kipi humorem i co i rusz podsuwa kolejne, oryginalne postacie. Ja w książce Marii Amparo zakochałam się od pierwszych stron ;-)

Ps. I ta cudownie kiczowata okładka…
Maria Amparo Escandón ‘Esperanza i jej święci’ 

 

2023 02 14 ak


❤ „Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu” to książka, w której autorka Dr Sophie Mort prowadzi czytelnika przez drogę do pokochania samego siebie. Daje wskazówki, m.in. jak radzić sobie z emocjami, jak zaakceptować swoje ciało, jak nie ulegać czyjejś ocenie na swój temat. Dopiero gdy obdarzymy miłością, czułością i troską siebie samych, będziemy gotowi by zbudować udaną i trwałą relację z innymi.

Sophie Mort ‘Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu’
 

2023 02 14 ak

❤ Czy miłość może być elektrykiem? Czy będąc pod wpływem tego uczucia dostaje się dodatkowych mocy? A może napędza nas ten prąd, który został wytworzony pod wpływem działania miłości. Tina Oziewicz i ilustratorka – Aleksandra Zając o uczuciach wiedzą wszystko. O tym, jak działają uczucia, dowiedzieć się można z ich książki Co robią uczucia? oraz z wystawy, która w lutym eksponowana jest w Filii nr 3 na ul. Gliwickiej 93. 

Tina Oziewicz, il. Aleksandra Zając ‘Co robią uczucia?’

 

2023 02 14 sh

 
❤ „Miłość szczęśliwa i inne wiersze” Wisławy Szymborskiej, to zbiorek poetycki wydany w 2007 roku przez Wydawnictwo a5. Jako miłośnik poezji (w szczególności polskiej) w roku ustanowionym przez Senat rokiem wybitnej polskiej poetki, zachęcam do sięgnięcia po wspomniany tomik. Znajdziecie w nim wiele mało znanych, ale także tych bardziej znanych wierszy Szymborskiej, m.in. „Nic dwa razy” czy „Kot w pustym mieszkaniu”. Mimo upływu czasu, nadal są one bardzo poruszające i do tego z głębokim przesłaniem.

Wisława Szymborska ‘Miłość szczęśliwa i inne wiersze’ 

Kochajcie nie tylko ludzi, ale też książki ❤

 

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok