Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Kontynuacja historii Paxa | Literatura dziecięca

pax droga do domu

Dalsze losy Petera i liska Paxa. Ci przyjaciele żyją osobno. Peter został zmuszony do rozstania się z liskiem i zamieszkania w innym miejscu. Chłopiec porzucił to co oswoił, a następnie stracił swojego ojca. Pozostał sam... sam bo podejmował złe decyzje. Peter cierpiał, ale wydawało mu się, że wie jak temu zapobiec. Nigdy więcej nikogo nie dopuści do siebie. Nikogo nie pokocha. Może w ten sposób nie będzie czuł więcej bólu straty. W tym czasie lisek Pax założył rodzinę. Ma trzy małe liski. Wszystko się dobrze układa do czasu aż jedno ze szczeniąt, zaczyna chorować. Nie jest ranne, ale słabnie z dnia na dzień. Może chłopiec, który uratował Paxa uratuje też lisie szczenię? Może się uda?

Droga do domu nie ma tej świeżości co pierwsza część, ale historia i tak chwyta za serce. To mądra rzecz o odpowiedzialności, poświęceniu, miłości i strachu o to, co można stracić. Strachu, który może mobilizować do działania lub wręcz przeciwnie - może paraliżować i zamykać na świat. I nie zapominajmy o tle. Wojny już nie ma, ale to nie znaczy, że jej skutki nie są nadal odczuwalne dla ludzi i zwierząt. Warto.

Pax. Droga do domu;
- autor: Sara Pennypacker;
- rysunki: Jon Klassen;
- Wydawnictwo: Iuvi, 2021.
- kategoria: literatura dziecięca, książka.

Notka o autorze|closed

Szymon Szostok

szymon szostokZ wykształcenia politolog, z zawodu informatyk, a prywatnie miłośnik kina, komiksów i zwierząt.
Od kilku lat prowadzi bloga salomonik.eu, na którym wylewa swoje zachwyty i frustracje dotyczące poznawanej kultury (ludzkiej również).
Lubi dobre wspomnienia i dlatego wielokrotnie ogląda te same filmy i czasem zachowuje się jak bajtel w zabawkowym.Od kilku lat odkrywa świat komiksów. 
Je mięso ;)


© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok