Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Miłość to czasownik | Poradnikowo

milosc to czasownik

Wybieram książki kompulsywnie. Ten nieokiełznany przymus kupowania i posiadania książek objawia się bardzo różnie. Raz może to być rzut oka na okładkę, innym razem uzupełnienie cyklu. Albo chęć posiadania książki, którą już się przeczytała (np. wypożyczyło z biblioteki), ale chce się ją posiadać we własnej biblioteczce. Ktoś mi coś poleci, zachęci... albo akurat skończy mi się w podróży czytana publikacja. Tematyka bywa różna. Unikam jednak poradników.

I co stało się tym razem? Urzekła mnie okładka - piękne, okazale kwiaty i ptaki. Dodatkowo autorka stworzyła projekt Sukces Pisany Szminką. Olga Kordys - Kozierowska inspiruje inne kobiety do działania i rozwoju. Chętnie też nagłaśnia sukcesy innych pań.

Gdy książka do mnie dotarła - przepadłam. Okładka, która mnie skusiła okazała się wstępem to pięknie wydanej publikacji. Wyklejka ma ten sam print. W środku pojawiają się ciemnozielone strony, na których pojawia się ptak (urzekający) oraz wiersze i ważne przesłania.

A sama publikacja...? Wciągająca, urzekająca i pokazująca w sposób prosty, że trzeba ruchu i zmian w budowaniu wspólnych relacji z drugim człowiekiem. Nie ma tu gotowych recept, których wprost nie cierpię. Autorka pokazuje psychologiczne metody pracy nad relacją. Nie tylko jako związku dwojga dorosłych osób, ale także relacji w rodzinie, pomiędzy partnerami biznesowymi czy zwykłymi ludźmi. Pokazuje jak ważny jest szacunek do drugiej osoby i rozmowa. Ale nie taka zwykła wymiana zdań. O nie. Tu trzeba się napracować. Trzeba mówić, słuchać i starać się zrozumieć drugą stronę. Ją, jej strach, obawy, emocje i wszystkie zaszłości, które możemy poznawać latami. I nigdy ich nie poznać. Przede wszystkim musimy założyć, że drugi człowiek jest dobry, nie chce nas oszukać ani zranić. A to czasami najtrudniejsze. Bo prawdziwa relacje polega na zrozumieniu, szczerości i byciu z drugą osobą.

Autorka nie mówi, że wszystko się uda. Nie twierdzi, że jej nieomylna. Pokazuje nam sytuacje ze swojego życia, w których dała sobą manipulować, obrażać się, wpędzać w poczucie winy. Te wszystkie postawy, których chcemy uniknąć. I te w których wraz z partnerem pracowała nad związkiem. Czy zawsze wszystko jest w wersji różowej i radosnej? Nie! Ale warto się starać! Starać, by budować coś wspólnego. relacji, w której obie strony będą czuły się dobrze, zaopiekowane i kochane. Bez względu na wszystkie potknięcia po drodze.

 Lekka i zabawna publikacja dotyczące relacji między kobietą a mężczyzną. Poradnik, w którym wiedza psychologiczna podana na tacy i okraszona w sosem z własnych doświadczeń i perypetii. #MiłośćToCzasownik, czyli ruch i zmiana. Bo zmieniamy się my, nasz partner, ale także świat wokół nas. Publikacja (choć to poradnik ;p) warta jest polecenia i poznania.

Recenzja ukazała się na blogu Pani_z_Biblioteki

Olga Kordys-Kozierowska ‘Miłość to czasownik. Jak być ze sobą czulej, bliżej, dłużej. I na większym luzie’

Notka o autorze|closed


Magdalena Królikowska

magdalena krolikowskaPedagog, technik ochrony środowiska, bibliotekoznawca. Interesuje się dziećmi, upcyklingiem i książkami – tymi dla dzieci i młodzieży, kryminałami, fantastyką, na nowo odkrywa komiks oraz wciąż zagłębia się w historię II WŚ.

Ma słabość do gór, pierników i wielkich kubków pełnych herbaty. .


© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok