Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Biblioteczni miłośnicy książek

Biblioteczni miłośnicy książek

9 sierpnia, nasz dzień! I Wasz! ?

Dzień Miłośników Książek! ??

Jakie książki dziś prezentujemy? Zobaczcie i poczytajcie ?

2022 8 09 mbMAGDA

No bo przecież z całym swoim księgozbiorem nie zapozuje. Zatem wybrałam ulubione ostatnio książki dla młodego pokolenia: Księga Ludensona autorstwa duetu idealnego – Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak (dla niewtajemniczonych pisarka i ilustratorka), oraz Opowieści na dobranoc dla młodych butowniczek – tym razem w roli głównej z polskimi bohaterkami.

2022 8 09 shSŁAWOMIR

„Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” jest dla mnie jedną z najważniejszych książek o Śląsku i Ślązakach. Ma ona charakter reportersko-autobiograficzny. Lektura książki wciąga czytelnika od pierwszej strony. Górny Śląsk u Zbigniewa Rokity nie jest czarno-biały. Autorowi udało się pokazać skomplikowane i złożone losy regionu i mieszkańców. W to wszystko wkomponowane są rodzinne historie autora, co jest dodatkowym atutem książki.

2022 8 09 asANTONINA

Rozsmakowałam się w prozie Mariany Enriquez. Jej Argentyna daleka jest od obrazu tętniącej życiem, roztańczonej tangiem, yerba mate płynącej krainy promowanej turystom. To terytorium przejęte przez brud, strach, przemoc, śmierć. I życie po śmierci, które za nic nie chce odejść…
Mariana Enriquez, „Niebezpieczeństwa palenia w łóżku”, Echa imprint Wydawnictwa Czarna Owca

2022 8 09 emEMILIA

Książka do chichotania?
Bocian, który je popcorn?
A może dwie kozy w kasku, w lasku, które kręcą thrillera?
Książka Agnieszki Frączek „Śmiechu warte”. Dla dużych i małych książka z rymowanek i fantazji wzięta, każda buzia czytając ją będzie uśmiechnięta?

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok