Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Cały świat w jednym miejscu?

To ten dzień! Dzień Bibliotekarza! <jupi> To nim rozpoczynamy Tydzień Bibliotek (8-15 maja).  

Co robimy po godzinach? Bo przecież nie tylko czytamy książki. Każde z nas ma swoje pasje oraz inne pochłaniacze czasu niż litery.

2022 05 0 as1_Antonina
Nie wyznaję kultu maryjnego, ale ubóstwiam Maryjki. Maryjki pod każdą postacią – figurek, obrazków, ikon, świeczek, breloczków, wisiorków… Nawet kiczowatych lampek 3D, świecących w różnych kolorach. Nie minę przydrożnej kapliczki z Matką Boską, ani kapliczki w niszy ścian domów, bez ich obejrzenia.

Największym sentymentem darzę Morenitę z Tepeyac, Matkę Bożą z Guadalupe, ale to bogactwo ozdób i szat oraz mocny makijaż Matki Boskiej z Chapi (Peru) wprawiają mnie w zachwyt. A zresztą – każda jest piękna na swój sposób!

2022 05 0 mb

2_Magda
Strój nieprzypadkowy, ale do wygibasów na macie idealny. Co zresztą często czynię - joga z książką stała się bardzo popularna – mimo, iż książki na zdjęciu brak.. Giętkość ciała pomaga nabrać czasem bardzo ekstremalne pozy przy czytaniu. Inna sprawność, którą odkryłam to układanie LEGO – to dzięki mojemu siostrzeńcowi. To on zrobił dla mnie ten aparat, bo wie, że ciotka uwielbia fotografie i zawsze wszystkim i wszystkiemu cyka zdjęcia, czym tylko się da. A muzyka, to zawsze dobra okazja do spotkań z rodziną i relaksu z ulubionym Maxem Richterem.

 

 

2022 05 0 sh3_Sławek Rozmowy o Tatarach są niezwykle wyczerpujące. Dlatego między kolejnymi publikacjami o nich właśnie, najbardziej cenię sobie RELAKS. Leniuchowanie jest wpisane w moją naturę, ale sprzyja również wielu dobrym pomysłom i refleksjom o kulturze Podlasiaków, czy lotnikach a może nawet starych cmentarzach.

 

2022 05 0 ak4_Ania Uwielbiam rocka a zwłaszcza Rolling Stonesów, co widać na załączonym obrazku. Nie słucham ich tylko wtedy, kiedy pływam i hupsam na aqua aerobiku, gdyż jeszcze nie posiadam wodoodpornych słuchawek (może kiedyś dostanę je w prezencie urodzinowym). By móc słuchać ich jeszcze więcej, to do pracy jeżdżę rowerem lub chodzę – najlepiej drogą przez park, bo tam na chwilę wsłuchuję się w inną muzykę – ptasi śpiew.

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok