Podsumowujemy pierwszy miesiąc odkrywania. Dzielcie się z nami swoimi zachwytami i antyzachwytami w przestrzeni wirtualnej dodając swoje opinie w grupie na Facebooku ???????? ???????????. Jeśli nie macie konta na FB, to zawsze możecie podzielić się swoimi odkryciami i zachwytami czytelniczymi wysyłając do nas wiadomość na
#1 Odkrycie Ani
Moje pierwsze zetknięcie z sagą o Wiedźminie to mniej więcej 1996, może 1997 rok, kolega z pracy tak długo zachwalał książki Sapkowskiego, że w końcu (i raczej niechętnie) po nie sięgnęłam. No i wsiąkłam na amen ? Od tej pory wracam do nich co jakiś czas, podczytuję ulubione fragmenty albo czytam całość. Podejmując styczniowe wyzwanie – wróciłam do opowiadań z tomu „Ostatnie życzenie”, tym razem w formie audiobooka, nagranego, jak cała saga z podziałem na role i efektami dźwiękowymi, słowem - klasyczne słuchowisko. To wartość dodana tego powrotu, słucha się znakomicie, a wrażenia, kiedy wieczorem, przy dobrze widocznej pełni księżyca wracałam do domu i słuchałam opowiadania o strzydze – bezcenne ?
Zazdroszczę wszystkim, którzy jeszcze nie czytali i mogą po raz pierwszy bawić się odnajdowaniem odniesień do baśni i mitologii, zachwycać językiem i zgryźliwym humorem.
#2 Odkrycie Moniki
"Szepty" to zbiór piętnastu dotychczas nieopublikowanych opowiadań, które na zaproszenie Wydawnictwa SQN napisali znani i mniej znani polscy pisarze. Zbiór o tyle wyjątkowy, że stanowi cegiełkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zaczęłam od opowiadań autorów, których znam, lubię, bo czytuję. Milena Wójtowicz wysłała Sabinę i Piotra do grobowca w kształcie piramidy, Aneta Jadowska zakłóca Romanowi prace budowlane, Agnieszka Hałas opowiada o tęsknocie i marzeniach, Magdalena Kubasiewicz ostrzega przez złem tkwiącym w nas samych, a... Wiele by pisać, wszak piętnaście tekstów czeka na czytelników i interpretatorów zarazem. Dość powiedzieć, że aby czytać "Szepty" zlekceważyłam potrzebę snu ?
Polecam!
„Szepty” znajdziecie na Legimi
#3 Odkrycie Magdy
A gdyby tak wszystkie najgorsze występki, które kryją się w dziecięcych głowach zebrać w jedną książkę?
Najgorsze dzieci świata to zbiór najgorszych i najbardziej opowieści, w których w roli głównej występują między innymi Odrażająca Olga czy Grześ Głodomór. Twórczość Davida Walliamsa odkrywam wciąż na nowo, a każda jego książka ukazująca się na polskim rynku wydawniczym zaskakuje formą i tematyką. Mimo, że książki są kierowane do czytelników 8+, to czerpać z nich mogą wszyscy dorośli, którzy na co dzień obcują z niezwykłą wyobraźnią młodych ludzi.
Zachwycam się nim niezmiennie ?