Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Katarzyna Radziwiłł 'Jak zdobyć Nagrodę Nobla?'

jak zdobyc nagrode nobla

Już od najmłodszych lat dzieci snują wyobrażenia o tym, kim chciałyby zostać jak dorosną. Mają oczywiście swoje upodobania, zależne od wieku i zainteresowań. Inspirują się zawodami wykonywanymi przez rodziców oraz poznanymi w książkach. Wymieniają się pomiędzy sobą swoimi poglądami i spostrzeżeniami, podpytując przy tym jaka jest droga do osiągnięcia wymarzonego celu.

 

Swoją wiedzę na temat tego, by zostać sławnym odkrywcą czy wynalazcą młody czytelnik może pogłębić dzięki książce Katarzyny Radziwiłł pt. „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?”. Publikacja ta jest przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym i składa się z siedmiu rozdziałów. Każdy z nich przedstawia inną tematykę.

Na samym początku przedstawiony zostaje życiorys Alfreda Nobla, jego historia rodzinna i edukacja. Warto wspomnieć, że w wieku 17 lat Nobel poza językiem ojczystym władał dodatkowo czterema obcymi językami. Poza humanistyką interesował się również naukami ścisłymi, głównie fizyką i chemią, w której to odniósł największy sukces. Książka Katarzyny Radziwiłł dostarcza także wiedzy o miejscu i zasadach przyznawania Nagrody Nobla, ceremonii jej wręczania czy też odpowiednim ubiorze. Z kolei treść poszczególnych rozdziałów zaznajamia nas z działalnością laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, m.in. Lechu Wałęsie, Albercie Schweitzerze czy Matce Teresie z Kalkuty. Zostaje przedstawiony dorobek i osiągnięcia przedstawicieli poszczególnych dziedzin wiedzy z zakresu literatury, medycyny, chemii, fizyki i ekonomii, dzięki czemu czytelnik pogłębi wiedzę na temat Czesława Miłosza, Henryka Sienkiewicza, Tomasza Manna, Roberta Edwardsa, Marii Skłodowskiej- Curie, Alberta Einsteina, Ernesta Rutherforda czy Paula Samuelsona.

Publikację Katarzyny Radziwiłł charakteryzuje przede wszystkim ciekawa tematyka i przystępny język, które zachęcą niejednego młodego czytelnika do sięgnięcia właśnie po tę lekturę. Poprzez ukazanie czołowych przedstawicieli danych dyscyplin naukowych, dziecko pogłębia swoją wiedzę, a poprzez przyjemność z czytaniem zapamięta najważniejsze informacje.

Metryczka książki|closed


Tytuł: Jak zdobyć Nagrodę Nobla?
Autor: Katarzyna Radziwiłł
Wydawnictwo: Muchomor
Rok wydania: 2016
Gatunek: literatura dziecięca

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok