Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Eric Lindstrom 'Do zobaczenia nigdy'

do zobaczenia nigdy

Parker Grant nie widzi. Po tym, gdy zmarł jej tata, do domu Parker wprowadziła się rodzina, która obejmuje nad dziewczyną opiekę. W szkole Parker jest pod opieką rówieśniczki, która pomaga jej w funkcjonowaniu w tych obszarach, które są dla Parker trudne. Nastolatka ma jednak swoje tajemnice, a jedną z nich jest poranne bieganie. Bieganie na pamięć, bez przewodnika. A przynajmniej tak się Parker wydaje.

Historia Parker tak naprawdę nie jest determinowana przez jej niepełnosprawność. Owszem - brak możliwości korzystania ze zmysłu wzroku wymusza na dziewczynie i jej otoczeniu pewne reguły (nastolatka ogłasza ich dwanaście), ale powieść Erica Lindstroma jest historią o dorastaniu, opowieścią o kształtowaniu relacji, zaufania, o budowaniu własnej tożsamości i gromadzeniu doświadczeń mających na ową tożsamość wpływ.

 

"Do zobaczenia nigdy" to książka - która choć skierowana do nastolatków - może nauczyć czegoś każdego z nas. Poszukajcie w niej lekcji dla siebie:)

P.S. W Oddziale Książki Mówionej dostaniecie tę książkę w systemie LARIX.

Metryczka książki|closed


Tytuł: Do zobaczenia nigdy
Autor: Eric Lindstrom
Wydawnictwo: YA!
Rok wydania: 2017
Gatunek: literatura młodzieżowa

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok