Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Jesień z literaturą

bo 2021 edycja2 plakat 1

Czy Wam jesień także kojarzy się z obrazkami z Internetu, których bohaterowie zasiedli wygodnie w fotelu, opatuleni ciepłym kocem piją gorącą kawę/herbatę/kakao i czytają książki? Za oknem szaleje wichura, ciemno i najwyraźniej zimno, ale w pokoju przytulna atmosfera, lampka daje ciepłe światło, przy czytającym drzemie kot i człowiek wie, że właśnie tak chciałby spędzić jesienny wieczór… Jeśli podoba się Wam taka, lub podobna, wizja, powinniście ją zrealizować. Z pomocą, jak zawsze, przychodzimy my! :)

Spośród 33 filii, do których księgozbiorów macie nieograniczony dostęp (dwie filie szpitalne dostępne są dla pacjentów), możemy dodać możliwość nabycia za bezcen książek z bibliotecznego antykwariatu. W każdą pierwszą sobotę miesiąca, w Filii nr 14 na Osiedlu Tysiąclecia, odbywają się kiermasze książek. Za jedyne 2 zł zakupić możecie prawdziwe literackie perełki, książki dawno, a niesłusznie zapomniane, ale nierzadko również nie tak stare tytuły. Najbliższy kiermasz odbędzie się 2 października, zapraszamy od 9.00 do 14.00. Na kolejny zapraszamy już w poniedziałek, 4 października, do Filii nr 32 z Ligoty. Ten kiermasz będzie trwał od 8.00 do 19.00.

 

A jeśli kiermasz i wypożyczone książki to wciąż za mało? Do Waszej dyspozycji cały czas pozostają elektroniczne wypożyczalnie: Legimi, Ebookpoint BIBLIO oraz IBUK Libra – platformy, których oferty powinny zaspokoić każde gusta czytelnicze. Legimi to głównie beletrystyka dla dorosłych, książki dla dzieci i młodzieży, najnowsze bestsellerowe tytuły. Od niedawna ofertę wzbogacają książki Wydawnictwa Sonia Draga. Ebookpoint BIBLIO tworzy głównie księgozbiór branżowy (np. IT, psychologia, biznes i ekonomia), podręczniki do nauki języków obcych, publikacje historyczne. Z kolei IBUK Libra to m.in. literatura akademicka i specjalistyczna, edukacyjne książki obcojęzyczne dla dzieci, beletrystyka dla dorosłych.

Więcej o logowaniu, bezpłatnych kodach dostępu oraz możliwości przejrzenia zasobów – pod linkiem. Informacji udzielają również pracownicy Działu Obsługi Sieci i Kontroli Zbiorów pod nr. tel. 322 546 098 wewn. 122 oraz mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzymy owocnych poszukiwań i dobrej lektury!

Zachęcamy do przejrzenia zasobów e-wypożyczalni; korzystanie z nich jest bezpłatne, dzięki projektowi Książki online dla każdego, sfinansowanemu w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok