Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

'Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu' - N. Baranowska, A. i D. Mizielińscy

daj gryza

Mizielińscy – to nazwisko to już marka. Małżeństwo uznanych grafików, których książki dla dzieci (także tych już od dawna pełnoletnich ;) ) robią furorę na całym świecie. Urzekają mądrą, ciekawą treścią, ale to ilustracje są tych książek znakiem rozpoznawczym – kto raz zobaczy charakterystyczną kreskę i kolory, ten już zawsze je rozpozna.

„Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu” to wydana pod koniec ubiegłego roku przez Dwie Siostry 112-stronicowa, zachwycająca rozmiarem i bogactwem treści, książka o rarytasach ze wszystkich kontynentów. Są tu dania, przyprawy i desery, które zdobyły już międzynarodową „sławę”, ale mnóstwo jest takich, o których do tej pory prawdopodobnie nie słyszeliście.  Do tego mnóstwo ciekawostek, także o kulinarnych zwyczajach. Czy faktycznie ryż jest najczęściej jadaną przez Chińczyków potrawą? Czy popularność kasz w Polsce to „moda” ostatnich lat? Przysmakiem w którym kraju są kwiaty? Czy Włosi jadają spaghetti z sosem bolognese? Czym jest tempeh? Co jest podstawą kuchni wietnamskiej? Kto zajada się smalahove – gotowaną/pieczoną baranią głową? Jak Argentyńczycy przygotowują matambre? To zaledwie garsteczka tego, jakie ciekawostki na Was czekają. A skoro to książka o jedzeniu, to są i przepisy na dania z każdego zakątka świata.

 

Przy tworzeniu „Daj gryza” Aleksandrę i Daniela Mizielińskich wsparła mocna ekipa konsultantów, z Natalią Baranowską na czele. Wykonali oni kawał dobrej roboty – wyobrażam sobie ogrom pracy, jaki włożyli w przygotowanie książki; pracy zarówno artystycznej, jak i merytorycznej. Gdy „Daj gryza” trafiła w nasze ręce, oglądaliśmy ją wszyscy w dziale z zachwytem. Szkoda było oddawać, ale kolejka chętnych do wypożyczenia była długa. Nie dziwię się – książki od Dwóch Sióstr i Mizielińskich można brać w ciemno! Każda jest hitem, nie inaczej jest teraz. Polecam!

Metryczka książki|closed


Tytuł: Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu
Autor: Natalia Baranowska, Aleksandra Mizielińska
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2020
Gatunek: literatura dziecięca

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok