Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Aleksandra Koperda 'Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie'

odwiedziny rozmowy o dizajnie

Pandemia i związane z nią obostrzenia spowodowała, że dużo czasu - chcąc nie chcąc - spędzamy w domu. Może warto wykorzystać ten czas na przemyślenie, czy dobrze się w naszych czterech ścianach czujemy? Czy raczej chcemy coś zmienić?

Tym, którzy myślą nad zmianami chciałabym polecić książkę „Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie.”
Jej autorka Aleksandra Koperda, animatorka kultury i prowadząca Hygge blog przez niemal cztery lata odwiedzała projektantów, grafików, znawców architektury, rozmawiając o wnętrzach, w których żyją, ale również „o życiu, i o tym wszystkim, o czym chcieli jej opowiedzieć”.


Nie jest to typowy poradnik, raczej książka pełna inspiracji, skłaniająca do zastanowienia się nad funkcjonalnością naszych wnętrz, ale też nad samą ideą domu, tym, co tworzy jego atmosferę, sprawia, że czujemy się w nim bezpiecznie i komfortowo. Poszczególne wywiady przeplatane są ciekawostkami o pojawiających się w rozmowach projektantach, meblach, budynkach, poradami – na przykład: jak żyć w wynajmowanych mieszkaniach i czuć się u siebie, jak zacząć kolekcjonowanie sztuki, gdzie znaleźć targi staroci. Ideą przejawiającą się wielokroć w rozmowach jest umiar, vintage, dawanie przedmiotom drugiego i kolejnego życia, podkreślenie, że warto zainwestować w przedmioty, meble dobrego gatunku, natomiast niekoniecznie najważniejsze jest podążanie za trendami. Dla mnie cenna była też uwaga, że to, że jakieś wnętrze podoba nam się u kogoś lub na zdjęciu nie oznacza jeszcze, że dobrze będziemy w nim się czuć.
Każda rozmowa opatrzona jest planem mieszkania oraz jego zdjęciami, niespodzianką dla mnie było, że są tu również mieszkania katowickie – m.in. w Superjednostce i „kukurydzy” na Osiedlu Tysiąclecia.
Zmian w swoim domu na razie nie planuję, choć cały czas zastanawiam się, gdzie wygospodarować miejsce na książki:) ale postanowiłam częściej odwiedzać targi staroci i dowiedzieć się więcej o dizajnie i jego twórcach. Ciekawa jestem, do czego Was zainspirują Odwiedziny :)

Metryczka książki|closed


Tytuł: Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie
Autor: Aleksandra Koperda
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2020
Gatunek: poradniki

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok