syn szymon nesbo

Sonny jest więźniem w jednym z najpilniej strzeżonych więzień w Norwegii. Pomimo iż odbywa wyrok za morderstwo nie sprawia kłopotów. Jest wyciszonym chłopakiem, który potrafi słuchać. Wszystko się zmienia jak się dowiaduje, że jego ojciec został zamordowany. Wcześniej Sonny, podobnie jak i policja, był przekonany, że to było samobójstwo. Musi jak najszybciej wydostać się z więzienia i odkryć prawdę. Na wolności dowiaduje się, że jest wiele osób, którym zależy na tym by wydarzenia sprzed wielu lat zostały zapomniane. O dawnych wydarzeniach można by zapomnieć gdyby nie fakt, że sprawiedliwości nie stało się zadość.

 


Nesbø, jak na mistrza gatunku przystało, umiejętnie lawiruje akcją i w kolejnych rozdziałach odsłania nam elementy łamigłówki. Początkowo przypadkowe zdarzenia, motywy z upływem stron bezbłędnie trafiają na swoje miejsca w układance. Syn to nie tylko opowieść o zemście, ale też opowieść o dylematach moralnych. O tym, że nie wszystko zawsze jest tym czym się wydaje, a świat oraz ludzie mają wiele odcieni szarości.

Recenzja pierwotnie ukazała się na salomonik.eu

Metryczka książki


Tytuł: Syn
Autor: Jo Nesbø
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wydania: 2014
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller

Notka o autorze

Szymon Szostok

szymon szostokZ wykształcenia politolog, z zawodu informatyk, a prywatnie miłośnik kina i zwierząt.
Od kilku lat prowadzi bloga salomonik.eu, na którym wylewa swoje zachwyty i frustracje dotyczące poznawanej kultury (ludzkiej również).
Lubi dobre wspomnienia i dlatego wielokrotnie ogląda te same filmy i czasem zachowuje się jak bajtel w zabawkowym.
Je mięso ;)