quiz logo

 

Jak brzmiał ten tytuł…?  to quiz, na którego pomysł wpadłam, gdy nie potrafiłam przypomnieć sobie tytułu pewnej książki. Gdy już go sobie „przypomniałam”, okazało się, że z faktycznym tytułem ten mój niewiele miał wspólnego ;)
Pomyślałam, że może spodoba się Wam zabawa w uzupełnianie prawdziwych tytułów – niektóre bywają całkiem dziwne… Być może część z quizowych książek dobrze już znacie, inne tytuły kiedyś obiły się Wam o uszy, a części pewnie nie kojarzycie w ogóle. Może to być okazja, by sięgnąć po którąś ze wspomnianych pozycji – może tę, która sprawiła Wam najwięcej problemów? :)
Mam nadzieję, że będziecie dobrze się bawić!

Krótka instrukcja: quiz składa się z 20 tytułów różnych książek, których fragmenty usunęłam – to te „wykropkowane” miejsca. Należy wybrać, spośród 4 odpowiedzi, prawidłową. Maksymalna liczba punktów do zdobycia – 100.

 

Rozwiąż Quiz


Notka o autorze

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po inne powieści kryminalne oraz literaturę iberoamerykańską, niekoniecznie przepełnioną grozą i zbrodnią.
Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku.
Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, castellano rioplatense, upalne lato, spaghetti…
Nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo do wegetarianizmu nie namawia.
To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.