Porozmawiajmy o książkach – spotkania online!

czytaj dla odmiany okragle logo

Dziś, z dużą przyjemnością, piszę kilka słów o dyskusyjnym klubie literackim, utworzonym i prowadzonym przez moją koleżankę Kasię :)

Porozmawiajmy o książkach to cykl spotkań odbywających się raz w miesiącu w Filii nr 13, przy ul. Młyńskiej w Śródmieściu. Dedykowany jest dorosłym czytelnikom lubiącym dobrą literaturę i rozmowy o niej. To taki autorski dyskusyjny klub (nie działa pod szyldem Dyskusyjnego Klubu Książki – oficjalnego projektu Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich), gdzie w miłej atmosferze, nierzadko przy kawie i ciastku, klubowicze wymieniają opinie na temat przeczytanych książek.

Z powodu zamknięcia biblioteki, klub musiał zaniechać spotkań face2face, ale nie oznacza to, że całkiem z nich zrezygnowano! W tym niełatwym dla wszystkich czasie, z pomocą przychodzi niezastąpiony Internet i możliwość odbywania wideokonferencji :) Kasia, moderatorka spotkań klubu Porozmawiajmy o książkach, to prawdziwa mistrzyni akcji #niezostawiamczytelnika – nie tylko nie porzuciła swoich klubowiczów, ale i zwiększyła częstotliwość spotkań, które obecnie odbywają się w sieci co tydzień.
Jak mówi, aktualnie rozmawiają głównie o książkach, które właśnie czytają lub przeczytali, albo po prostu o takich, o których mają ochotę poopowiadać. Z okazji Tygodnia Bibliotek rozmawiać będą o historii bibliotek oraz o najpiękniejszych książnicach na świecie. Brzmi zachęcająco… :)

Klub ma formułę otwartą, mile widziani są nowi członkowie, którzy lubią i potrafią słuchać, i mają także coś do powiedzenia. Chętnych do przyłączenia się do klubu Porozmawiajmy o książkach zachęcamy do kontaktu z jej moderatorką, Kasią, poprzez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W odpowiedzi zwrotnej otrzymacie informację gdzie, kiedy i na jakich zasadach odbywają się spotkania.

W imieniu Kasi i swoim zapraszam do dyskusji!

Film promujący akcję |closed