Katowice Y&NA Books Festival i Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej

Fest festival

Fundacja Historia i Kultura, organizator Targów Książki w Katowicach, zaprasza na pierwszą edycję planowanego cyklicznie festiwalu Katowice Y&NA Books Festival i Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej. Wydarzenie, zaplanowane na 23 i 24 marca br., odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a nasza Biblioteka jest jego Patronem ;-)

Na patronowaniu jednak nie poprzestajemy! Będziemy w ten literacki weekend marcowy jednym z wystawców, a także… organizatorem dwóch spotkań autorskich na Scenie Głównej! Nie znamy jeszcze lokalizacji naszego stoiska, ale wiemy już, że będzie miało numer 3. A na tym stoisku, tradycyjnie, prowadzić będziemy Lotny Antykwariat – kiermasz książek, którym warto dać drugie życie. Antykwariat będzie działał od samego otwarcia, aż do zamknięcia, więc nieważne, którego dnia odwiedzicie Targi, będziemy tam na Was cały czas czekać :-)

Ale to w sobotę szykujemy dla Was dodatkowe atrakcje – dwa spotkania autorskie! Naszymi gośćmi będą Agnieszka Kulbat i Ariel Kałuża. Oba spotkania odbędą się na Scenie Głównej – o 13.00 z Arielem Kałużą rozmawiać będzie Aleksandra Łapeta z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (jeśli nazwisko Oli wydaje się Wam znajome, to pewnie dlatego, że to nasza koleżanka – przez kilka lat pracowała w naszej Bibliotece ;-) ). Ariel Kałuża jest rysownikiem komiksów undergroundowych Święty głupiec. Błękitnooka i Święty głupiec. O jeden krok za blisko. Preludium i komiksom właśnie poświęcona będzie rozmowa.
Agnieszka Kulbat z kolei będzie o 15.00 promować najnowszą swoją powieść Bojkot, która premierę ma w połowie marca. Prowadząca spotkanie Anna Kajzer poruszy jeszcze na pewno temat innych powieści autorki, m.in. thrillera YA Bujda.
Po spotkaniach na Scenie Głównej autorzy udadzą się na biblioteczne stoisko, gdzie rozdawać będą autografy i sprzedawać swoje książki, więc koniecznie tam zawędrujcie.

Udział w Katowice Y&NA Books Festival i Targi Książki Nie Tylko Młodzieżowej jest płatny. Do wejścia na teren imprezy upoważniają wejściówki zakupione na stronie pod linkiem. Możliwość bezpłatnego uczestnictwa mają dzieci do 7. roku życia, osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunem oraz emeryci i renciści po okazaniu legitymacji ZUS.

Mamy nadzieję, że konieczność wykupienia biletu wstępu nie zniechęci Was do wizyty w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Szykuje się naprawdę ciekawa impreza, więc warto tam być! Więc jak – do zobaczenia? ;-)

Kilka słów o naszych gościach:

Agnieszka Kulbat
Piotrkowianka, pisarka i miłośniczka sportu, która mimo ukończenia Politechniki Warszawskiej postanowiła tworzyć powieści w gatunkach takich jak fantasy, thriller oraz romans. Debiutowała w 2021 r. powieścią fantasy Przeklęte dzieci Inayari, będąca pierwszą częścią serii Mojra. W 2023 r. ukazała się jej kontynuacja pt. Żniwa przepowiedni, a także thriller YA Bujda. Jej najnowszą powieścią jest Bojkot, który pojawi się na rynku w marcu 2024 r.

Ariel Kałuża
Scenarzysta i rysownik komiksów undergroundowych Święty głupiec. Błękitnooka i Święty głupiec. O jeden krok za blisko. Preludium.  Twórca postaci Demanioła. Samouk, który przez lata wypracował własny styl. Uczestnik paneli tematycznych, prowadzący warsztaty komiksowe dla dzieci.

Mapka Targów z lokalizacją naszego stoiska